banner2

Akçakale'ye 3 bin dönüm üzerinde OSB

Akçakale Belediye Başkanı Mehmet Yalçınkaya’nın girişimleri ile Akçakale, Suruç, Harran ve Şanlıurfa’ya eşit mesafede kurulacak OSB için yer tespiti yapıldı.

Akçakale'ye  3 bin dönüm üzerinde OSB
banner24

Şanlıurfa Akçakale’de ekonomik kalkınmanın ve güçlü sürdürülebilir ekonominin en önemli adımı atıldı. Akçakale Belediye Başkanı Mehmet Yalçınkaya’nın girişimleri ile Ankara’da yürütülen temaslar sonrası ilçeye Organize Sanayi Bölgesi (OSB) kurulması için bugün ilk resmi girişim gerçekleştirildi.

Akçakale OSB’nin yer tespiti için toplantı düzenlendi. Akçakale Belediyesi Toplantı Salonunda Başkan Yalçınkaya başkanlığında bir araya gelen isimler arasında Sanayi ve Teknoloji Bakanlığı Yer Seçimi Şube Müdürü ve Komisyon Başkanı Bahattin Yıldız, Şanlıurfa, Gaziantep ve Malatya illerinden kamu kurum müdürleri yer aldı. Yer tespiti ile organize sanayi bölgesinin 3 bin dönüm üzerinde; Akçakale, Suruç, Harran ve Şanlıurfa’ya 20 kilometre mesafede bir bölgede kurulmasına karar verilerek imzalar atıldı.

“İŞSİZLİK SORUNUNA ÇÖZÜM OLACAK”

Başkan Yalçınkaya, sanayi bölgesi ile ovanın işsizlik sorununa büyük ölçüde çözüm bulunacağına dikkat çekerek “Sınırın incisi, Türkiye’nin geleceği, GAP’ın ortasında yer alan Akçakale maalesef bugüne kadar sanayi hizmetinden istifade edemedi. Bugün Sanayi Bakanımız ve yetkililerin gayreti ile ilk adımımızı atıyoruz, OSB’mizi kuruyoruz” dedi. İşsizlik felaketini ancak bu şekilde bertaraf edilebileceğini kaydeden Yalçınkaya, şunları söyledi: “İstanbul, dünyadan ve Türkiye’nin her yerinden yatırımcıyı buraya çekeceğiz. Organize Sanayi Bölgemiz çok mükemmel bir yerde. Suruç, Akçakale, Şanlıurfa ve Harran’a 20 km. mesafede. Bütün ilçelerin kavşağında yer alan her ilçede yatırım yapacak kişinin özellikle tercih edeceği bir alan üzerine kurulu ve biz bugün itibari ile arkadaşlarımızla bu hayırlı işin ilk meşalesini yaktık ve bugün yola çıkıyoruz. Sabır, metanet ve aşkla yolumuza devam edeceğiz. Bakanlığımız bize destek verecek biz de gayret edeceğiz. Bu hayırlı hizmeti Akçakale'ye kazandırmanın gururunu yaşıyoruz. Bütün sanayi bakanlığı camiasına, projeye destek veren bütün kuruluşlara ve halkımıza canı gönülden teşekkür ediyoruz. Hayırlı uğurlu olsun.

” “BAKANLIK OLARAK HER ZAMAN ARKALARINDAYIZ”

Sanayi ve Teknoloji Bakanlığı Yer Seçimi Şube Müdürü ve Komisyon Başkanı Bahattin Yıldız da projenin hayırlı olmasını dileyerek “Akçakale Belediyesi'nin talebi üzerine buradayız. Kendilerini bu konuda destekliyoruz. Bakanlık olarak her zaman arkalarındayız. Akçakale ekonomisi ve istihdamına katkıda bulunacak bu projenin hayırlı olmasını diliyoruz” diye konuştu. 

Güncelleme Tarihi: 24 Ekim 2020, 19:40
YORUM EKLE
SIRADAKİ HABER