banner2

Akınal: "En az ihracat kaybı yaşayan il konumundayız"

GAZIANTEP Sanayi Odası'nın (GSO) eylül ayı meclis toplantısı, Yönetim Kurulu Başkan Yardımcısı Cevdet Akınal, meclis ve yönetim kurulu üyelerinin katılımıyla, Meclis Başkanı Adil Sani Konukoğlu başkanlığında videokonferans sistemi üzerinden yapıld

Akınal: "En az ihracat kaybı yaşayan il konumundayız"
banner24

Meclis toplantısında pandemi sürecinde gelinen nokta ve kent ekonomisi hakkında değerlendirmelerde bulunuldu.

Toplantının açılış konuşmasını yapan Meclis Başkanı Adil Sani Konukoğlu, tüm dünyayı etkisi altına alan Kovid- 19 salgının bir an önce bitmesini temenni ettiklerini belirterek, "Maalesef salgın tüm dünyada devam ediyor ve ekonomileri olumsuz etkiliyor. Gaziantep olarak tüm güçlüklere rağmen çalışmaya, üretime, ihracata devam ediyoruz" diye konuştu. Konukoğlu, "Tüm dünyada sorunların yaşandığı böylesi bir dönemde sanayicilerimiz ve çalışanlarımız alkışlanacak bir başarı gösteriyor. Şehrimizde herkes işine dört elle sarılmış, var gücüyle üretiyor, ülkemiz için büyük bir mücadele veriyor. Bu azimle tedbirlerden taviz vermeden yılsonu ihracatımızı da artışla kapatacağımıza inanıyorum" dedi.

Yönetim Kurulu Başkan Yardımcısı Cevdet Akınal da Oda faaliyetleri, Gaziantep'in ihracat ve diğer ekonomik verileri hakkında meclis üyelerine bilgiler verdi. Kovid-19 salgınına karşı yürütülen çalışmalar kapsamında, üyelerin ve iş ortaklarının sağlığını korumak amacıyla GSO ve GSO-MEM'e "TSE Kovid- 19 Güvenli Hizmet Sertifikası" alındığını dile getiren Akınal, tedbirlere uyulması durumunda salgının etkisinin azalacağına vurgu yaptı. Akınal, "En fazla ihracat yapan iller arasında ocak-ağustos döneminde ilk 10 il içinde en az ihracat kaybı yaşayan il konumundayız. Gaziantep'in elektrik ve doğalgaz tüketimi geçen yıla göre arttı" dedi.

YORUM EKLE
SIRADAKİ HABER