banner2

Cumhurbaşkanı Erdoğan,TEKNOFEST'e de, füzelere de imzasını attı.

Sanayi ve Teknoloji Bakanlığı öncülüğünde Gaziantep'te düzenlenen TEKNOFEST 2020 başladı. Etkinliğe katılan Cumhurbaşkanı Erdoğan'ın gençlerin ürettiği projeleri yakından inceleyip füzelerden bazılarını imzalaması dikkat çekti

Cumhurbaşkanı Erdoğan,TEKNOFEST'e de, füzelere de imzasını attı.
banner24

Türkiye Teknoloji Takımı Vakfı (T3 Vakfı) ile Sanayi ve Teknoloji Bakanlığı öncülüğünde düzenlenen Uzay ve Teknoloji Festivali "TEKNOFEST 2020Gaziantep'te başladı. Cumhurbaşkanı Recep Tayyip Erdoğan da etkinliğin 3. gününde "TEKNOFEST 2020 Ödül Töreni"ne katılmak üzere kente geldi. Burada alanı gezip gençlerle sohbet eden Erdoğan, üretilen füzeleri inceleyip bunlardan bazılarını da imzalamayı ihmal etmedi.

BİLGİ ALIP FÜZE İMZALADI

24-27 Eylül tarihlerinde Gaziantep Ortadoğu Fuar Merkezi'nde gerçekleştirilen TEKNOFEST 2020, bugün Cumhurbaşkanı Recep Tayyip Erdoğan'ı ağırlıyor. Pandemi kurallarına uygun bir şekilde gerçekleştirilen etkinlikte alanı gezip katılımcılardan bilgi alan Cumhurbaşkanı, gençlerle uzun süre sohbet etti. Burada üretilen füzeleri inceleyen Erdoğan, bazılarına da imzasını attı. Gençler, sohbetin sonunda Erdoğan'a bir t-shirt hediye etti

Savunma sanayiinde geleceğimiz emin ellerde! Erdoğan, gençlerin ürettiği füzeyi böyle imzaladı

"ÜRETTİKLERİ FÜZELERİ GÖRDÜM, MENZİLLERİN ÖTESİNE ULAŞACAKLAR"

Alandaki incelemelerinden sonra ödül töreninde konuşma gerçekleştiren Cumhurbaşkanı Erdoğan, "Türkiye'nin hedeflerine ulaşmak için tasarlayan, üreten, geliştiren somut neticelere ulaşan başarılı gençlere, başarılı insanlara ihtiyacı var. Daha açık bir ifadeyle; Türkiye'nin size gayretlerinize çabalarına enerjinize vizyonunuza ihtiyacı var. Her birinizden eğitiminize, çalışmalarınıza, geleceğinize dört elle sarılmanızı istiyorum. Standları gezerken ilköğretimdeki yavrularımızı gördüm, üniversitedeki gençlerimizi gördüm. Ürettikleri füzeleri gördüm. Şu andaki menzillerin ötesine ulaşacaklarına inanıyorum. Rabbim yardımcıları olsun" sözleriyle gençlere seslendi.

TEKNOFEST NEDİR?

Türkiye'nin bilim ve mühendislik alanlarında yetişmiş insan kaynağının artırılmasının hedeflendiği, dünyanın en büyük Havacılık, Uzay ve Teknoloji Festivali TEKNOFEST 2020 kapılarını üçüncü kez Gaziantep'te açtı. "Milli teknoloji hamlesi" sloganıyla yola çıkılan, Türkiye toplumunun teknoloji üreten bir topluma dönüşmesinin amaçlandığı TEKNOFEST, Türkiye Teknoloji Takımı Vakfı (T3 Vakfı) ile Sanayi ve Teknoloji Bakanlığı yürütücülüğünde, Türkiye'nin önde gelen teknoloji şirketleri, kamu kurumları, medya kuruluşları ve üniversitelerinin desteğiyle gerçekleştiriliyor.

Savunma sanayiinde geleceğimiz emin ellerde! Erdoğan, gençlerin ürettiği füzeyi böyle imzaladı

Recep T

Güncelleme Tarihi: 26 Eylül 2020, 20:18
YORUM EKLE
SIRADAKİ HABER