banner2

Gaziantep'te liderlik programı "SAHA MBA" ders başı yaptı

SAHA İstanbul tarafından TÜBİTAK Türkiye Sanayi Sevk ve İdare Enstitüsü (TÜSSİDE) iş birliği ile hayata geçirilen ve dünyanın en iyi MBA programları arasına girmeye aday "2. Yöneticilik Gelişim Programı (SAHA MBA)" Gaziantep'te başladı.

Gaziantep'te liderlik programı "SAHA MBA" ders başı yaptı
banner24

SAHA İstanbul tarafından TÜBİTAK Türkiye Sanayi Sevk ve İdare Enstitüsü (TÜSSİDE) iş birliği ile hayata geçirilen ve dünyanın en iyi MBA programları arasına girmeye aday "2. Yöneticilik Gelişim Programı (SAHA MBA)" Gaziantep'te başladı.

Gaziantep Sanayi Odasından (GSO) yapılan açıklamaya göre, Türkiye'nin en büyük kümelenmesi SAHA İstanbul öncülüğündeki SAHA MBA programı, seçkin eğitimci kadrosuyla GSO'da ders başı yaptı.

Sanayideki teknolojik dönüşüme katkı sağlamak amacıyla başlatılan programın ilk dersinde, OSTİM Teknik Üniversitesi Rektör Yardımcısı Prof. Dr. Ünsal Sığrı, Vizyoner Liderlik ve Yeni Normalde Yöneticilik konusunu anlattı.

SAHA MBA Gaziantep Programı, GSO üyesi 12 firmadan toplam 27 üst düzey yönetici ve firma ortaklarının katılımıyla gerçekleştiriliyor.

TÜBİTAK TÜSSİDE'nin yönetim bilimleri alanındaki araştırmaları ve deneyimleri ile sanayicinin ihtiyaçları dikkate alınarak ilk olarak 2019'da İstanbul ve Ankara'da uygulanan ve ardından Gaziantep'te başlanan program, 2021'in Nisan ayında sona erecek.

MBA Programı Harward, Stanford gibi Dünya'nın en üst düzey 15 üniversitesinin MBA programları, katılımcıların ihtiyaçları, firmaların amaç ve hedefleri göz önünde bulundurularak terzi usulü bir yaklaşımla uygulamalı olarak düzenleniyor.

Toplamda 242 saat ve 23 farklı eğitim başlığıyla sektörlerin ihtiyaç duyduğu yetkinlik ve gelişen teknolojiler açısından yüz yüze ve video konferans şeklindeki eğitimlerle sürecek programda, kurumsallaşma ve iş yönetimi, veriye dayalı karar verme, fikirden pazara ürün geliştirme ve proje yönetimi, finansal yönetim, teknoloji trendleri ve inovasyon temalarına yer verilecek.

Gaziantep'te liderlik programı SAHA MBA ders başı yaptı
Gaziantep'te liderlik programı SAHA MBA ders başı yaptı
Gaziantep'te liderlik programı SAHA MBA ders başı yaptıVegabet MBA ders başı yaptı" />

Güncelleme Tarihi: 10 Ekim 2020, 14:43
YORUM EKLE
SIRADAKİ HABER