banner2

Gaziantep’te ekmeğe ZAM

Gaziantep"de ekmeğe yapılan %25'lik zama vatandaş "Pandemi sürecinde bu zam nerden çıktı" diye tepki gösterdi.Pideciler Odası Başkanı Abdullah Sarı, zam kararına rağmen Türkiye’nin en ucuz ekmeğinin ​satıldığını belirtti.

Gaziantep’te ekmeğe ZAM
banner24

Gaziantep’te pide ekmeğine zam yapıldı. Tanesi 1 liradan satılan pide ekmeğinin yeni fiyatı 1 lira 25 kuruş oldu. Zamlı ekmeği kısa süre sonra yemeye başlayacağız. Gaziantep Pideciler Odası Başkanı Abdullah Sarı, zam kararına rağmen Türkiye’nin en ucuz ekmeğinin Gaziantep’te satıldığına dikkat çekti.

“ZAM KAÇINILMAZ OLDU”

Un fiyatlarına gelen yüksek zamların ardından ekmeğe zam yapılmasının kaçınılmaz hal aldığını söyleyen Gaziantep Pideciler Odası Başkanı Abdullah Sarı, “Gaziantep’e has olan tırnaklı ekmeğimize bu hafta itibariyle zam yapılacak. Tarifelerimiz önümüzdeki hafta fırınlarımızda uygulanmaya başlayacak. Zam almamızda en büyük sebep un fiyatlarındaki hızlı yükselmeden kaynaklanıyor. Fırıncı esnafının zamlar karşısında dayanacak gücü kalmadı. Unun torba fiyatı 95 liradan 130 liraya yükseltildi. Bu zamlar yalnızca unla da kalmadı. Kullandığımız hamur mayasına kilogram başı on lira zam geldi. Elektrik, su, kira, vergi zamlarının hepsi bir arada düşünüldüğünde ekmeğe yapılacak zam kaçınılmaz oldu” ifadelerinde bulundu.

“FIRINLARDA HİJYEN İÇİN SEFERBER OLDUK”

Pide fırınlarında hijyen çalışmalarının tarım il müdürlüğü, halk eğitim müdürlükleri ve zabıta ekipleri tarafından yoğun bir şekilde sürdürüldüğünü söyleyen Sarı, “Tarım İl Müdürlüğü ve belediyelerimiz şehrimizde kaliteli ekmek yiyebilmek için çok güzel çalışmalara imza atıyor. Tüm fırınlarımız hijyen denetimlerinden geçirildi. Hijyene uymayan bir fırınla karşılaşmamız durumunda oda olarak biz de tarım il müdürlüğü de zabıta ekipleri de gerekli yaptırımı uyguluyor. Amacımız şehrimize kaliteli ekmek sunmak. Artı belediyelerimiz hijyene engel olacak küçük metre kareli fırınların açılması için ruhsata izin vermiyor. Belediyenin şart koştuğu genişlikte fırınlarımız açılıyor” ifadelerine yer verdi.

YORUM EKLE
SIRADAKİ HABER