banner2

Hillez:Nakliyatçılar Sitesini kendi imkanlarımızla kurabiliriz

"Gaziantep Büyükşehir Belediyesi’nin, Nakliyatçılar için Nizip yolunda gösterdiği yer Gatem’de bulunan Komple Nakliyatçı esnafının tadını kaçırdı."

Hillez:Nakliyatçılar Sitesini kendi imkanlarımızla kurabiliriz
banner24

Gaziantep Komple Nakliyatçılar Derneği Başkanı ve AHD Lojistik Yönetim Kurulu Başkanı Ahmet Hillez, en başta Büyükşehir Belediye Başkanı Fatma Şahin olmak üzere Gaziantep Milletvekilleri ve Kent yöneticilerinden Nakliyatçı Esnafının yer sorununa bir an önce çözüm bulunmasını istedi. 

Hillez, esnaflarına Nizip Yolundaki yerden değil de  Yavuzeli yolu üzeri Organize Sanayi Bölgesi çevresinden bir yer tahsis edilmesini isteyerek aksi takdirde “ Lojistik sektöründe 23 yıllık tecrübeme dayanarak söylüyorum. Hem Nakliyatçılarımız ciddi sorunlar yaşar hem de şehir trafiği inanın daha da kalabalık hale gelir”. dedi.

Başkanımız sorunlarımıza duyarsız kalmaz.

Başkan Fatma Şahin’in esnafın yaşadığı sorunlara her zaman duyarlı olduğunu ve bu konuda da  Başkan Şahin ve Gaziantep Milletvekilleri’nden Nakliyatçılarımıza uygun yer konusunda  yardımcı olmalarını isteyen Gaziantep Komple Nakliyatçılar Derneği Başkanı Ahmet Hillez,  “ biz daha önce Büyükşehir Belediyesi Genel Sekreteri ve ilgili daire başkanlıkları ile görüştük fakat şu ana kadar bir sonuç alamadık. Başkanımız Nakliyatçı esnafının Nizip yolu üzerinde gösterilen yere gittiğinde yaşayacağı sorunları eğer bilse bize kesinlikle en uygun yer olan OSB çevresi Yavuzeli yolu üzerinde yer tahsisi yapılması konusunda gereğini yapar. Esnafımızın zor durumda kalmasını istemez eğer Nizip yolundaki yere gidersek çok ciddi sorunlar yaşarız. Derneğimizin 127 üyesi var. Hepsi de bu konuda Başkan Şahin’den destek bekliyor. Belediyenin Nizip Yolunda gösterdiği yer  hem çok uzak hem de pahalı ayrıca Şehir Trafiğine de  uygun şartlar oluşturmuyor. Öte yandan Parça ambarcılar ve Komple Nakliyatçıların yani Kargo taşımacılığı ve Komple sevkiyat yapan firmaların iç içe hatta aynı bölgede bile olması ciddi sorunlara yol açar. İşlerin Nizip yolunda olması ayrıca hem uzun araç sahipleri hem de Sanayici için iş ve zaman kaybı demektir.

Kendi imkanlarımızla Nakliyatçılar Sitesini kendimiz kurabiliriz.

Gaziantep Komple Nakliyatçılar Derneği Başkanı Ahmet Hillez ayrıca, Belediye’den hiçbir yardım beklemeden kendi imkanları ile Nakliyatçılar Sitesi’ni kurabileceklerini tek isteklerinin siteyi kuracakları yerde gereken imar izni konusunda yardımcı olunması yada OSB çevresi Yavuzeli Yolu üzerinde Belediye ve Milli Emlak Müdürlüğü’ne ait uygun bir yerin kendilerine kamulaştırması olduğunu söyledi. Eğer bu bölge de site kurulursa tüm Nakliyatçı esnafı olarak işlerinin canlanacağını belirten Hillez, “Organize bölgesi ve çevresinde gerekli izinler verilirse yapılacak olan Site, her geçen gün daha da büyüyen Gaziantep Sanayisi ve Sanayici içinde çok uygun ve elverişli olacak. Günde 3 bin araç giriş ve Park edilecek müsait garaj olacak şekilde yapılacak olan siteyle Esnaf daha rahat bir şekilde işleri kontrol edip Kent ve ülke ekonomisine daha büyük katkı sağlar.” Dedi.  Şehir trafiğinin de ciddi derecede rahatlayacağını ifade eden Hillez, “Başkanımız Şehir menfaatine uygun olan projelere her zaman destek vermiştir. İnanıyoruz ki bu projemize de destek olur ve kazanan Gaziantep olur dedi.

YORUM EKLE
SIRADAKİ HABER