banner2

İşsizliğin en fazla olduğu ilde 10 bin kişiye istihdam sağlayacak

İşsizliğin en fazla olduğu illerimizin başında gelen Diyarbakır'da yaklaşık 10 bin kişilik istihdam sağlayacak olan ve kentin sanayisine katma değer sunan Karacadağ Organize Sanayi Bölgesi için ilk adım atıldı.

İşsizliğin en fazla olduğu ilde 10 bin kişiye istihdam sağlayacak
banner24

Konuyla ilgili Diyarbakır Valiliği'nden yapılan açıklamaya göre, Şanlıurfa yolunda 295 hektarlık alan üzerine kurulacak olan Karacadağ OSB'de 179'u işletmelere dönük sanayi, 43'ü donatı alanı olmak üzere 222 parsel, Sanayi ve Teknoloji Bakanlığı tarafından onaylandı.

TAPU TESLİMİ GERÇEKLEŞTİ

Tapu ve Kadastro 7. Bölge Müdürlüğünde gerçekleşen tapu teslimine, Vali Yardımcısı Ömer Coşkun, 7. Bölge Müdürü Murat Çalık, İl Kadastro Müdürü Cengiz Çetinkaya, Kayapınar Tapu Müdürü Ersin İde, Sanayi ve Teknoloji İl Müdürü Esat Yeşil ve Karacadağ OSB Yönetim Kurulu Başkan Vekili Mehmet Beşir Yılmaz ile Yönetim Kurulu Üyesi Ramazan Özkılıç katıldı.Parsel tapuları, İde ve Yılmaz ile Özkılıç arasında imzalanan protokolün ardından Yeşil'e teslim edildi.

Diyarbakır'da 10 bin kişilik istihdam alanı oluşturacak proje için ilk adım atıldı

2020 PROGRAMI İÇERİSİNDE DEĞERLENDİRİLİYOR

Bakanlık tarafından 2020 yılı yatırım programı içerisinde değerlendirilen Karacadağ OSB'de en küçüğü 6, en büyüğü 28 dönümlük sanayi parselleriyle mesleki ve teknik öğretim alanı, atık su arıtma tesisi, otopark, sağlık tesisi, idari ve sosyal alanlar ile gölet bulunacak.

10 BİN KİŞİYE İSTİHDAM ALANI OLUŞTURACAK

Valilik Yatırım İzleme ve Koordinasyon Başkanlığı (YİKOB), Diyarbakır Büyükşehir Belediyesi, Diyarbakır Sanayi ve Ticaret Odası (DTSO) ile Diyarbakır Ticaret Borsası iş birliğinde, yaklaşık 10 bin kişilik bir istihdam alanı oluşturacak olan Karacadağ OSB, kentin sanayisine katma değer sağlayacak.

Diyarbakır'da 10 bin kişilik istihdam alanı oluşturacak proje için ilk adım atıldı

Güncelleme Tarihi: 09 Şubat 2021, 22:15
YORUM EKLE
SIRADAKİ HABER