banner2

ÖTV zammı sonrası vatandaşın ikinci el otomobil isyanı: Fiyatlar uçtu

ÖTV oranlarının değişmesinin ardından 2. el otomobil fiyatları tekrar yükselişe geçti. Fiyatları gören vatandaş, 2 aydır araç baktığı belirterek "Fiyatlar yüksek, başımız döndü" dedi.

ÖTV zammı sonrası vatandaşın ikinci el otomobil isyanı: Fiyatlar uçtu
banner24

Resmi Gazete'de yayınlanan düzenlemeyle ÖTV'de yeni oranlar yürürlüğe girdi. Cari açığa olumsuz etki eden otomobil ithalatının azaltılması, yerli üreticinin desteklenmesi için ÖTV oranı artırıldı. Yapılan ÖTV zammı, ikinci el araç fiyatlarına da yansıdı. Vatandaşlar ikinci el arabalara yönelirken, ikinci el pazarında da fiyatların yükselmesine isyan etti.

SADECE BAKMAKLA YETİNDİLER

Bursa'da her Pazar günü kapılarını açan 2'inci el oto pazarı bugün yine erken saatlerde doldu taştı. 2'inci el araçlarını satmak isteyen vatandaşlar ile yeni araç alacakların bir araya geldiği oto pazarında adım atacak yer kalmadı. Günün erken saatlerinde 2'inci el oto almak için pazarı adım adım gezen Kralbet vatandaşlar, bekledikleri fiyatları göremeyince şaştı kaldı. Geçen hafta sonu gelen ÖTV zammının ardından 2'inci el oto fiyatlarının da artmasıyla vatandaşlar otomobil alamadan sadece bakmakla yetindi.

ÖTV zammı sonrası vatandaşın ikinci el otomobil isyanı: Fiyatlar uçtu, başımız döndü

"YÜKSEK FİYATLARDAN BAŞIMIZ DÖNDÜ"

2 aydır araç baktığını ancak fiyatlardan başı döndüğünü belirten bir vatandaş, "Fiyatlar yüksek başımız döndü. 40-45 bin liralık araç bakıyorduk ama hepsi 50-55 bine çıkmış. ÖTV zammından sonra tekrar fiyatlar artmış. Fiyatlar hiç azalmıyor. Millet bedavadan geziniyor. 2 aydır araç bakıyorum ama fiyatlar hep yüksek. Ben 92 model aracımı 16 bin liraya baktım, şuan o araba 25 bin lira yazmışlar" diye konuştu.

YORUM EKLE
SIRADAKİ HABER