banner2

Adıyaman Teşvik Paketine Alındı, Talep Patladı

ATSO Başkanı Mustafa Uslu, Adıyaman’ın 6. Bölge teşvik paketine dahil olmasıyla İstanbul'dan ve çeşitli illerden talepler almaya başladıklarını açıkladı.

Adıyaman Teşvik Paketine Alındı, Talep Patladı
banner24

Adıyaman Ticaret ve Sanayi Odası (ATSO) Yönetim Kurulu Başkanı Mustafa Uslu, Adıyaman'ın 6. Bölge teşvik paketine dahil edilmesinin ardından, İstanbul ve çeşitli illerden talepler gelmeye başladığını söyledi.

“HAKSIZLIK BİTTİ”

 2012 yılının altıncı ayında teşvikler hem yöresel hem de bölgesel olarak ikiye ayrıldığını ve Adıyaman'ın o tarihlerde 5. Bölgede kalmasından dolayı haksızlığa uğradığını vurguladı. Cumhurbaşkanı kararnamesiyle Adıyaman'ın 6. Bölge paketinden yararlanması için kararın çıktığını belirten Başkan Uslu, “Tabi bizim gecikmiş bir hakkımız olarak nitelendiriyoruz. Başta Cumhurbaşkanımız olmak üzere emeği geçenlere de teşekkür ediyoruz” dedi

Bu gelişmeyle Adıyaman bir sıçrama dönemine gireceğini kaydeden Uslu, “Bunun nedeni de hem güvenilir bir bölge olması hem de altyapıda sıkıntı olmaması iki önemli konu. Şu anda bunun emarelerini görüyoruz” dedi. Adıyaman’a ciddi bir talep olduğunu anlatan  Uslu, şunları söyledi:

YER SIKINTISI VAR

“ 6. Bölgeyle birlikte Adıyaman bu konuda hak ettiği yere gelecektir. Şu anda İstanbul'dan çeşitli illerden talepler bize geliyor. Yalnız burada sıkıntımız olacak. Biliyorsunuz birçok ilde OSB'lerde yer tahsis sıkıntısı oluyor. Maalesef Adıyaman'da merkez OSB ve artı 3 tane ilçemizde de OSB'ler var. Bunlarda biraz yer var ama son teşvikle ilgili biliyorsunuz bu teşvikte OSB şartı da kaldırıldı. Yani OSB'de yatırım yaparsanız 12 yıl boyunca bu desteklerden yararlanıyorsunuz. OSB'nin dışında yatırım yaparsanız 10 yıl boyunca yararlanıyorsunuz. 1 Ocak 2021'den sonra Adıyaman'da inanılmaz bir sıçrama bekliyoruz.” Anahtar Kelimeler:Adıyaman Ticaret 

YORUM EKLE
SIRADAKİ HABER