banner2

Kahramanmaraş'taki "dünyanın en saçma binası"na 30 milyon liraya talipli çıktı

Google'da "Dünyanın en saçma binası" olarak arama yapıldığında ilk sırada yer alan yapılardan olan ve Kahramanmaraş Büyükşehir Belediyesi tarafından yıkılmasına karar verilen

Kahramanmaraş'taki "dünyanın en saçma binası"na 30 milyon liraya talipli çıktı
banner24

Google'da "Dünyanın en saçma binası" olarak arama yapıldığında ilk sırada yer alan yapılardan olan ve Kahramanmaraş Büyükşehir Belediyesi tarafından yıkılmasına karar verilen 18 katlı binaya talip çıktı. Maraşlı iş insanı Mustafa Gök, binaya 30 milyon TL vermeye hazır olduğunu belirterek, "Yeter ki yıkılmasın, tadilata izin verilsin" dedi.

Kahramanmaraşlıların 'sarı bina' olarak adlandırdığı Özel İdare İş Merkezi, görselliği nedeniyle internet arama motoru Google'da "Dünyanın en saçma binası" olarak yapılan aramada ilk sırada yer alıyor. Vatandaşların hem buluşma noktası hem de birine adres tarif ederken kullandıkları ilk yol olan Özel İdare İş Merkezi, Büyükşehir Belediyesi'nin yapacağı şehir meydanı projesi kapsamında yıkılacak.

Yıkım kararıyla birlikte Türkiye gündemine gelen binanın yıkılmasını istemeyen isimlerden olan müteahhitlik yapan iş insanı Mustafa Gök, binanın bir marka olarak şehre kazandırılması gerektiğini söyledi. 1994 yılında yapılan Özel İdare İş Merkezi'nin saçma olarak nitelendirilmesinin nedeninin görsellikle alakalı olduğunu belirten Gök, "İnşaat teknolojisi gelişmiş durumda ve görselliği değiştirilebilir. Şehrin merkezinde 2 bin metrekare alan üzerine kurulmuş, şehrimizin fore kazık ile yapılmış ilk en sağlam binasından biri. Bu binanın yıkılması ülke ekonomisi açısından da, şehrimiz açısından da büyük bir kayıp. Bizim de bu kayba gönlümüz razı olmadığı için satılırsa talip olacağımızı gündeme getirdik. Şu an bu binaya 30 milyon lira vermeye hazırım. Bu binanın içerisinde tadilatlar yaparak şehrimize bir marka kazandırmak için elimizden gelen her şeyi yaparız. O bina ihale ile satılması durumunda 30 milyon liradan çok daha fazla eder ve ihale anında 30 milyonun üzerine de çıkartırız. Yeter ki yıkılmasın, tadilata izin verilsin" diye konuştu.

YORUM EKLE
SIRADAKİ HABER